Haber

Adıyaman Gölbaşı’nda ‘konteyner şehir’ çalışmaları başladı

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde ‘konteyner şehir’ çalışmaları başladı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinin uyumunu sağlamakla görevlendirilen Tokat Valisi Numan Hatipoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Gölbaşı ilçesinde kesintili barınma alanlarının oluşturulması çalışmalarına hız verildi.

Hatipoğlu, ilçede konteyner kent için uygun yerin belirlendiğini ve afetten etkilenen vatandaşların geçici olarak barınacakları bu alana taşınacağını belirterek, şöyle konuştu:

“İlk andan itibaren vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık, sıkıntılarından endişe duyduk. Kurtarma çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütmek için elimizden geleni yaptık. Tokat ile ülkemizin bu bölgesine yetişmeye çalışıyoruz. İl Özel İdaresi, Tokat Belediyesi, Altınordu Belediyesi ve Yağmur.Gölbaşı ilçemizde konteyner kent alanını belirledik.Hızlı bir şekilde çalışmalara başladık. İnşallah en kısa sürede vatandaşlarımızı geçici barınma alanlarına transfer edeceğiz. Bu konudaki çalışmalarımızı yine büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz.”

Gölbaşı ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarının büyük bölümünün tamamlandığını belirten Hatipoğlu, “Yakında hasar tespitlerini tamamlayarak ilçemizde tam bir düzene kavuşturacağız. Ülkemize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu