Ekonomi

Sigorta eksperleri hasar tespiti için deprem bölgesinde.

Erdem, yaptığı yazılı açıklamada, sigorta eksperleri derneği olarak depremde zarar gören tüm vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

Fazilet, geçmişte yaşanan depremlerde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde zarar gören sigortalıların yaralarını sarmak ve mağduriyetlerinin giderilmesini sağlamak amacıyla sigorta eksperliği olarak deprem bölgesinde saha çalışmalarına başladıklarını bildirdi. en kısa sürede ortadan kaldırılır.

“Ülkemizin her bölgesinde faaliyet gösteren, deprem hasar konusunda uzman ve ilgili branşta lisansa sahip eksperlerimiz, isteğe bağlı olarak sunulan hukuki veya ticari riskler için tüm sigorta poliçelerinde hasar tespit çalışmaları için bölgeye gönderilmiştir. sarsıntı teminatı ve DASK Sosyal dayanışma açısından özel bir anlamı olan deprem hasarı durumunda sigorta eksperleri olarak sigortalılarımızın hasarlarını hızlı, adil ve objektif bir şekilde tespit ederek DASK’a ve ilgili sigortaya raporlarımızı sunuyoruz. firmaları ile irtibata geçerek vatandaşlarımızın hasar tazminat ödemelerinin ivedilikle yapılması için gerekli tüm çabayı göstermektedir.Hasar tespit süreçlerinin başlayabilmesi için sigortalıların öncelikle hasar bildiriminde bulunmaları gerekmektedir.

Zorunlu Deprem Sigortası hasar bildiriminin “ALO DASK 125 davet merkezi”, “www.dask.gov.tr” sitesi ve e-devlet üzerinden yapılabileceğini belirten Erdem, ihtiyari deprem teminatı içeren sivil ve ticari sigortalarda hasar bildirim ilgili sigorta şirketlerine (acentelere) yapılır. veya çağrı merkezi aracılığıyla) yapılması gerektiğini belirtti.

Erdem, “Kayıtlı eksperlerin iletişim bilgileri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin www.sigorta.org.tr adresindeki internet sitesinde yer almaktadır. Dileyen vatandaşlarımız ekspertiz yaptırdığı eksper ile iletişime geçebilirler. Bu bilgilerden yola çıkarak, sigorta eksperlerinin kimliklerinin ibraz edilmesi talep edilen kişilerden istenerek olası mağduriyetlerin önüne geçilmesinde yarar vardır.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu