Ekonomi

Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi Yenilenebilir Enerji Sertifikasını Aldı

Kahramanmaraş depremi sonrası TOKİ’nin deprem bölgelerinde inşa ettiği konutlar için tuğla üreten Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi, tükettiği elektriğin yenilenebilir kaynaklardan sağlandığını gösteren CK Power Çamlıbel Elektrik aracılığıyla Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası’nı (I-REC) aldı. kaynaklar. Kooperatif bünyesindeki 12 işletme, 1 yıl boyunca tükettikleri 12,9 milyon kWh elektriğin tamamını saf enerji kaynaklarından sağlayacak.

CK Power Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü Muharrem Bülbül, Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası alan Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi üyelerinin, elektrik ihtiyaçlarını yeşil enerjiden karşılayarak sürdürülebilir bir gelecek için karbon ayak izini azaltma yönünde pahalı bir adım attıklarını belirtti.

“Enerji sektöründeki dönüşümü, teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri takip ediyor, çevre dostu elektrik tedarik etmek isteyen endüstriyel ve ticari müşterilerimizin ‘yeşil enerji’ ile Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) almalarına destek oluyoruz. Deprem bölgesi “Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi üyelerinin bu süreçte saf güç kaynaklarından sağlanan elektriği tüketmek için I-REC almış olmalarını çok değerli buluyorum. Bu doğa dostu adımdan dolayı kendilerini tebrik ediyorum.”

“YEŞİL DÖNÜŞÜM İÇİN BÜYÜK DEĞER”

Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi Başkanı Ayhan Ata Ortaş, “Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi olarak üyelerimizin üretim süreçlerinde çevre dostu uygulamalar kullanmasını önemsiyoruz. Üyemiz olan 12 işletmenin yıllık 200 milyon tuğla üretim kapasitesi bulunuyor. Şu anda üretilen ürünlerin bir kısmı önümüzdeki yıl deprem bölgelerine sevk ediliyor. Bu oranı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Üyelerimiz üretim sırasında yıllık yaklaşık 13 milyon kWh elektrik tüketiyor. Bu noktada üyelerimizin tükettikleri elektriği karşılamaları da hedefleniyor. yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilmesi sürdürülebilir bir gelecek ve yeşil dönüşüm açısından büyük önem taşıyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasıyla üye işyerlerimizde karbondioksit emisyonlarının azaltılmasını sağlayan CK Power Çamlıbel Elektrik’e teşekkür ediyorum. ve I-REC sertifikasını alarak sürdürülebilir kalkınmaya destek veren paydaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

SERTİFİKASINA SAHİP FİRMALAR ÇEŞİTLİ AVANTAJLAR ELDE EDİYOR

Üretilen her birim elektriğin kaynağından son tüketiciye kadar takip edilmesini sağlayan bu sistem sayesinde tüketiciler bilinçli ve güvenli bir seçim yapabiliyor. Aynı zamanda yeşil enerji kullanımı, karbon emisyonlarının azaltılmasına yönelik olumlu bir adım olduğundan, yeşil enerji kullanan tesisler için tüketici davranışını olumlu yönde etkileyen bir unsur olarak öne çıkıyor. Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere gelişmekte olan ülkelerdeki şirketler, satın aldıkları ürünleri üreten tesislerin yenilenebilir enerji sertifikası almasını şart koşarken, aynı zamanda çeşitli avantajlar da sağlıyor.

battalgazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu